Juniorzy Angels trzecią drużyną w Polsce!

5 listopada juniorzy Angels Toruń w Bielawie zdobyli 3 miejsce w Mistrzostwach PLFA-J8! To największe do tej pory osiągnięcie młodych futbolistów!

Po wygranym turnieju w Inowrocławiu (gdzie Angels wygrali oba rozgrywane mecze) 5 listopada mieli stanąć do wielkiej walki o finał. W wyniku ułożenia grup ligowych ich pierwsze spotkanie rozgrywali przeciwko gospodarzom – Bielawie Owls. Mecz należał do najbardziej wyrównanych ze wszystkich rozgrywanych w tym dniu w Bielawie. Po wielkich emocjach i efektownie wyglądających akcjach obu drużyn spotkanie zakończyło się remisem. W dogrywce Niebieskim Aniołom zabrakło jednego punktu i tym samym gospodarze awansowali do walki o Mistrzostwo.

Młodzi futboliści nie poddali się jednak i w następnym meczu o 3 miejsce w lidze czekało ich spotkanie z Panters Wrocław – tegorocznymi pretendentami do złotego medalu. Po wyrównanej pierwszej połowie, odznaczony 3-krotnie tytułem MVP Michał Podobieński, po spektakularnym biegu przez całe boisko wyprowadził drużynę Aniołów na prowadzenie. Mecz o 3 miejsce zakończył się wynikiem 26 do 14 dla Angels.

To pierwszy w historii taki sukces toruńskich juniorów. Ponad 20 z 28 zawodników rozpoczęło swoją przygodę z futbolem amerykańskim dopiero w tym roku. Pod okiem trenerów ze Stanów Zjednoczonych młodzi zawodnicy szybko rozwinęli swoje talenty.

„Od momentu rozpoczęcia pracy z drużyną juniorską wiedziałem, że potrzebny będzie wielki wysiłek, by z grupy tak młodych i niedoświadczonych zawodników stworzyć bardzo dobrą drużynę futbolową. Za sukcesem tych dzieciaków najgłośniej przemawia ich charakter oraz determinacja. Ciężko wyrazić w słowach to, jak bardzo dumny z nich jestem.” – mówi Matthew Kershey, trener juniorów.

Przed młodymi Angelsami miesiąc przerwy na odpoczynek i regenerację. Nowe treningi rozpoczną rekrutacją do juniorskiej drużyny na początku grudnia.

images

Please follow and like us: