Witamy nowych zawodników!

Aż 10 nowych zawodników od 7 listopada rozpoczęło treningi w toruńskiej drużynie futbolu amerykańskiego.

W niedzielę 6 listopada na bocznej, treningowej sali na Arenie Toruń odbyła się rekrutacja do naszej drużyny. Jako szybko rozwijający się klub zawsze potrzebujemy nowych zawodników, którzy tak samo jak my podzielają pasję do sportu.

Jesienna rekrutacja ma na celu zebranie osób, które będą się z nami przygotowywać podczas offseasonu. Da im to szansę na zapoznanie się z regułami tej dyscypliny sportowej oraz na przygotowanie solidnych podstaw, by wczesną wiosną móc rozpocząć treningi już w pełnym sprzęcie oraz kontakcie.

„Chodzi nam także o to, by wciąż promować ten sport wśród ludzi. Futbol amerykański to młoda, lecz dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, w której zawodnik każdej wagi i rangi może znaleźć dla siebie miejsce.” – mówi Hubert Pińczak, prezes klubu.

Futbol ma to do siebie, że ilość pozycji oraz formacji wymaga od drużyn podsiadania zawodników o przeróżnych predyspozycjach. W naszej drużynie zawsze znajdzie się miejsce dla silnego i masywnego zawodnika oraz dla takiego, który potrafi zaskoczyć szybkością i zwinnością. Poza tym to bardzo kontaktowy sport, który daje dużo satysfakcji chociaż by z samej akcji gry, gdzie formacje ataku i obrany ścierają się ze sobą i rywalizują na każdym metrze boiska.

Nowi zawodnicy, którzy pojawili się na rekrutacji poddani zostali testom sprawnościowym. Ocenialiśmy ich szybkość, siłę oraz wytrzymałość podczas podstawowych ćwiczeń, które każdy jest w stanie wykonać. Teraz muszą wykazać się tylko determinacją oraz skupieniem na treningach.

Nie udało Ci się dotrzeć na naszą rekrutację? Nie martw się, na początku grudnia na pewno pojawią się kolejne informacje o otwartych treningach Toruńskich Aniołów, na które zawsze możesz przyjść 😉

images

Please follow and like us: