Wygrywamy mecz otwarcia sezonu 20:0!

Tak jak pisaliśmy, tak zrobiliśmy! Zaczęliśmy sezon z wysokiego C i w pierwszym meczu sezonu PLFA2 na własnym boisku pokonujemy 20:0 drużynę z Płocka – Mustangs.

Lepszego rozpoczęcia sezonu niż wygrana na własnym boisku meczu inauguracyjnego rozgrywki futbolu amerykańskiego w Toruniu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Ciężki, fizyczny i pełny brutalnych zagrań mecz przeciwko Mustangs z Płocka rozegraliśmy na boisku Pomorzanina w sobotnie popołudnie.

Spodziewaliśmy się ciężkiego, mocnego meczu i od początku wiedzieliśmy, że Mustangi nie oddadzą tego spotkania łatwo. Pierwsza połowa nie wyłoniła pretendenta do zwycięstwa, dlatego też wiedzieliśmy, że przewagę zyska ten, kto zdobędzie punkty w III kwarcie. To był nasz cel i udało się.

Pod koniec III kwarty, najpierw po nieuznanym przyłożeniu rozgrywającego Michała Podobieńskiego przez falstart, dzięki bardzo dobrej grze defensywy, atak ponownie miał okazje do zdobycia pola przeciwnika. Tym razem QB z numerem #43 wykorzystał okazje i po ok. 5 jardowym biegu Michał wbiegł z piłka w endzone zawodników z Płocka. Sytuację powtórzył zaraz za kilka minut, wykorzystując przejęcie piłki przez rewelacyjnie grającą defensywę! Nieco dłuższy bieg i udane podwyższenie Darka Nowaka spowodowały, że IV kwartę zaczęliśmy z przewagą 14 punktów. Na 5 minut przed końcem, ku uciesze publiki oraz Angels, Maciek Biesiadziński z formacji obrony przewidział zagranie Mustangs. Po efektownym przejęciu piłki i 55-jardowym biegu zdobył kolejne przyłożenie. Wynik 20:0 do końca meczu nie uległ już zmianie.

Wygrana stawia naszą drużynę w dobrej pozycji już od samego początku rozgrywek. Ważny jest fakt, że nie straciliśmy żadnego przyłożenia, ponieważ w wypadku remisu punktowego, to właśnie liczba straconych, a nie zdobytych punków, będzie przeważała o wejściu do fazy playoff.

Zdobyte punkty:

  1. Michał Podobieński #43 – 6pkt przyłożenie (6:0) (III kwarta)
  2. Dariusz Nowak #66 – 1pkt podwyższenie (7:0) (III kwarta)
  3. Michał Podobieński #43 – 6pkt przyłożenie (13:0) (IV kwarta)
  4. Dariusz Nowak #66 – 1pkt podwyższenie (14:0) (IV kwarta)
  5. Maciej Biesiadziński #36 – 6pkt przyłożenie (20:0) (IV kwarta)

Następne spotkanie również w Toruniu. Już za dwa tygodnie 9 lipca,  zmierzymy się z Patriots Poznań! Zapraszamy!

images

Please follow and like us: