Debiut w lidze i piąte miejsce w Polsce!

Futbol Amerykański Angels Toruń
Futbol Amerykański Angels Toruń, fot. Przemysław Szatkowski

Nasi juniorzy zaskakują nas co rok! I chodź zeszłoroczny brązowy medal został przełożony na 5 miejsce, to nie możemy mówić o porażce. W lidze juniorskich składów 11-sto osobowych startowaliśmy po raz pierwszy i możemy mówić, że nasz debiut był bardzo udany.

W rozgrywkach PLFA-J11 sxtartowali zawodnicy w wieku 16-19 lat. Z racji tego, że był to ostatni po seniorskim i juniorskich ósemkach sezon, podchodziliśmy do niego z lekkim dystansem, wiedząc, że nasi zawodnicy mają już za sobą kilka meczy. Mimo to, ciężko było utrzymać emocje oraz chęć wygranych mn na wodzy. Pierwszy, przegrany mecz z Kozłami tylko bardziej podbudował naszych zawodników, którzy w kolejnych dwóch spotkaniach z Archers Bydgoszcz oraz Patriotami Poznań pokazali na co tak na prawdę stać naszą młodzież.

Pomimo, iż z racji na nie korzystny bilans w tabeli, nie dostaliśmy się do fazy paly-off, poczynione osiągnięcia są dowodem na ciężko przepracowany przez trenerów i zawodników okres przygotowań.

Ostatnie spotkanie wygrane przewagą 38 punktów pokazuje, ile pracy zostało włożone w przygotowanie chłopaków. Średnio na mecz zdobywaliśmy 31 pkt (nie licząc walkowera z Cougars) – to świetny wynik, z którego możemy być dumni – Hubert Pińczak, trener.

Teraz nadszedł czas na odpoczynek. Juniorzy muszą zregenerować siły oraz wyleczyć urazy i kontuzje. Przygotowanie zaczną wraz z rozpoczęciem nowego roku. Jednak na odpoczynek nie może sobie pozwolić kadra trenerska, bowiem już od 6 listopada na boisko wraca sekcja seniorów.

 

 

Please follow and like us: