Angels Toruń po pierwszym sprawdzianie!

W niedzielę 11 lutego do Torunia zawitali Olsztyn Lakers, by wspólnie z naszą drużyną odbyć trening oraz krótki, kontrolny sparing. Chłodna pogoda nie przeszkodziła jednak zawodnikom i czas spędzony na boisku były efektywny oraz bardzo aktywny!

Po prawie 3 miesiącach regularnych treningów przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. Wraz z Olsztynianami nie tylko przeprowadziliśmy wspólny trening, ale także rozegraliśmy mecz kontrolny, pozwalający na sprawdzenie się obu formacjom.

camp

Dla bardziej zainteresowanych: camp, czyli inaczej mówiąc obóz sportowy w futbolu amerykańskim przyjmuje różne formy oraz scenariusze. Jednym z bardziej popularnych jest przeprowadzenie wspólnego treningu z inną drużyną, podczas którego zawodnicy z obu drużyn trenują w formacjach pod okiem trenerów pozycyjnych. Całość zakończoną jest wspólną grą opierającą się na zasadzie 10 vs 10 (po 10 akcji dla formacji atakującej obu drużyn).

Gościnnie na boisku pojawił się Cyryl Piela – fizjoterapeuta, który opiekował się zawodnikami obu drużyn – zapraszamy do odwiedzenia jego strony oraz gabinetu

-> Cyryl Piela Indywidualna Praktyka Fizjoterapeutyczna

Camp w Toruniu pozwolił obu drużynom sprawdzić progres oraz przetestować playbook.

Pojawiło się sporo plusów, jak i minusów, które koniecznie trzeba będzie poprawić. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu campu. Przed nami dużo pracy związanej z analizą oraz przygotowaniem do kolejnego sprawdzianu, który odbędzie się już w najbliższy weekend – mówi Hubert Pińczak – prezes Klubu Sportowego AT.

Drużyna Angels Toruń w sobotni wieczór pojawi się w Łodzi na podobnym, jednodniowym obozie.

Przypominamy także, że w najbliższym sezonie w rozgrywkach Ligii Futbolu Amerykańskiego z Olsztyn Lakers czekają nas dwa mecze sezonu regularnego – 27 maja oraz 24 czerwca! Do zobaczenia zatem ponownie!

 

Please follow and like us: